Egy termelő bevonásakor több szempontot is figyelembe kell vennünk.
Származási hely: Fontos számunkra , hogy az alapanyagok forrása látható legyen és a vásárlók is könnyen tájékozódhassanak a termékek származási helyével kapcsolatos információkról. Előnyben részesítjük a magyar termékeket, de nem kritérium a csak hazai alapanyagok használata.
Ár-érték arány: Fontosnak tartjuk, hogy a termék legyen jó minőségű, de ehhez legtöbbször hozzátartozik a magasabb ár is.
Ezért szeretnénk, hogy lehetőség szerint jelenjenek meg alacsonyabb árú termékek is. Ez esetben inkább legyen a gyümölcs méreteiben kisebb, formátlanabb, de egészséges. Fontos, hogy a vevő minden esetben pontosan tudja, hogy mennyiért és mit kap.
Előállítás: Előnyben részesítjük a kímélő gazdálokdásból származó termékeket.
Vállalkozás típusa: Preferáljuk a társadalmi vállalkozásokat ill. az olyan kezdeményezéseket, amik társadalmilag érzékenyek, hozzáadott társadalmi hatással rendelkeznek. Például megváltozott munkaképességű felnőttek foglalkoztatása.
Legyen arc a termék mögött: A termelő bemutatkozása mellett mutassa be a gazdaságát is: ossza meg az aktuális eseményeket, a metszések vagy permetezések idejét és módját. Hogyan neveli az állatokat, milyen érdekességeket tudhatunk meg erről a területről? Örülünk, ha láthatunk képet a gazdáról és a gazdaságról, no meg persze a termékekről! Fontos, hogy a termelő legyen elérhető és a vásárló panaszokat megfelelően, lehetőségeihez mérten mihamarabb kezelje.
Elhelyezkedés: Célunk hogy a termékek és a vásárlók minél közelebb legyenek egymáshoz! A legideálisabb az 50 km-es körzetből beszerzett élelmiszer. Magyarországon termelt, helyi alapanyagokból készült termékeket részesítjük előnyben, de szívesen látjuk a határon túli magyar termelők termékeit is. De itt is érvényesül az elv, hogy lehetőleg olyan terméket hozzanak, ami itt a közelben nem terem meg, vagy rendelkezik valamilyen megkülönböztető előnnyel, ill. azt támogatnánk, hogy ők is lehetőleg a saját helyi környezetükben adják el a termékeiket. Ebben nagyon szívesen segítjük őket helyi közösségi vásárok szervezésében.
Ez alól kivétel az olyan termék, ami Magyarországon nem terem meg (pl. olivaolaj), vagy valamilyen összetevője nem terem meg Magyarországon (pl. csokoládé).
Csomagolásmentesség: A VeddEgyütt piacok nagyrészt csomagolásmentesen működnek. A termelők a friss zöldséget, gyümölcsöt ládákban szállítják, a vásárlók pedig saját ládáikban, kosaraikban, bevásárló táskáikban viszik haza a megrendelt termékeket.
Ugyanakkor a csomagolásmentes vásárlás tudatos tervezést igényel. Előnye, hogy költséghatékony és környezetkímélő megoldás. Az áru egy nap alatt, a termelőtől egyenesen a vásárló kezébe kerül. A termékeket nem kell tárolni, raktározni. Egy kis felkészüléssel, előre tervezéssel sokat tehetünk környezetünkért.
Megjelenés: A termék címkéjén szerepeljenek a kötelezően feltüntetendő adatok, ami jó, ha az adott termelő nevével és logójával, sajátos megjelenésével mutatkozik. Minél igényesebben kialakított egy megjelenés, a vásárlók annál nagyobb bizalmat szavaznak a terméknek és nagyobb eséllyel válnak visszatérő vásárlóvá.
Online értékesítés: Előnyben részesítjük az olyan termelők jelentkezését, akik nyitottak az online értékesítésre, amelyhez weboldalas felületet is biztosítunk. A VeddEgyütt platformra való termékfeltöltést a termelők maguk végzik el. Emellett jó, ha a termelőnek van saját weboldala, facebook oldala vagy egyéb online felülete, ahol megjelennek termékeik, gazdaságuk.
Vállalkozás mérete: Szívesen fogadjuk a nagyobb, sok termékkel rendelkező vállalkozásokat, de lehetőségük van csatlakozni a kisebb termelőknek is, akiknek kevesebb árujuk van, és a helyi piacon nem tudják eladni az összes terméküket.
Szeretettel várunk minden Termelőt, aki örömmel csatlakozik hozzánk!